Вторник , 27 октября 2020
ruuk
Главная / Маніакально-депресивний психоз — симптоми

Маніакально-депресивний психоз — симптоми

Маниакально-депресивний психоз (МДП) – хвороба, не вивчена до кінця. Не виявлені і всі причини, що сприяють її виникненню. До відомих відносять спадковість і сприйнятливу до хвороби конституцію людини, .

Маніакально-депресивний психоз

Маніакально-депресивний психоз може розвинутися після 30 років, але відсоток виникнення невеликий – всього 1% всіх чоловіків і жінок.

Таку назву хвороба має не випадково. Головними її симптомами є чергування двох фаз – маніакальної і депресивної. Кожна з них може тривати від трьох місяців до півтора років.

Ознакою початку хвороби є прояв однієї з цих фаз. Потім, з плином часу виникає їх чергування. Причому, фаза, для якої характерні пригніченість, відсутність настрою (депресивна), спостерігається набагато частіше. Це може бути пов'язано з тим, що в маніакальному стані хворий не завдає багато клопоту, і фаза протікає більш непомітно.

Симптомами депресивної фази є пригніченість настрою, загальмованість у рухах і мові, інтелектуальна загальмованість. У хворого спостерігається прискорене серцебиття, зіниці стають розширеними. Основні думки, що виникають в голові хворого, спрямовані на нікчемність свого існування. На цій стадії не рідкісні випадки спроб самогубства. При прояві депресивної стадії необхідно, щоб з хворим постійно хтось перебував, оточити його турботою і увагою.

Друга фаза (маніакальна) має абсолютно протилежні симптоми. Вона характеризується підвищеним настроєм, мовним, інтелектуальним, руховим збудженням. З наростанням фази нерідко виникають маячні, фантастичні ідеї. У хворого виникає відчуття, що він все може, все вміє. Майже на половину знижується потреба у сні, для відпочинку достатньо 3-4 годин. Також, у зв'язку з тим, що всі процеси в організмі прискорюються, у хворого спостерігається зниження маси тіла.

Ці фази не чергуються відразу. Між ними людина відчуває себе цілком здоровою, раціонально мислячою і здатною вести звичайне життя. Але, якщо не вжити заходів і не почати лікування цього захворювання, то симптоми маніакально-депресивного психозу починають перемежовуватися значно частіше.

Головне при виникненні хвороби – вчасно розпізнати її і відвести хворого до лікаря, де йому буде призначено курс лікування.

Читайте также

Перелом лодыжки со смещением

Лодыжка, или щиколотка, является одной из составляющих голеностопного сустава. Они являются окончаниями большой (внутренняя лодыжка) ...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Антиспам *