Вторник , 27 октября 2020
ruuk
Главная / Лікування облітеруючого атеросклерозу

Лікування облітеруючого атеросклерозу

Облітеруючий атеросклероз – це захворювання судинної системи, яке вражає артерії нижніх кінцівок. Даною патологією найчастіше страждають чоловіки після сорока років.

Treatment-of-arteriosclerosis-obliterans

Хвороба розвивається у кожному індивідуальному випадку по-різному: в деяких випадках раптово відбувається погіршення стану, порушується рухова діяльність, а іноді симптоми наростають поступово, переходячи з однієї стадії в іншу.

При облітеруючому атеросклерозі відбувається відкладення кальцію в артеріях ніг, уражених холестириновими бляшками. Артерії стають крихкими, втрачається їх еластичність, пружність, гнучкість. Бляшки, що утворилися в судинах чіпляють на себе тромбоцити, перетворюючи їх в кров'яні згустки, у зв'язку з цим порушується кровообіг, кінцівка видозмінюється.

Шкіра стає блідою, сухою на ній втрачається волосяний покрив, посилюється судинний малюнок, з'являються глибокі тріщини на п'ятах, пульс на нозі стає слабким, а потім зовсім перестає визначатися.

Поступово довжина проходжуваного шляху скорочується, хворий здатний пройти не більше 30-50 метрів, з'являється переміжна кульгавість – основна ознака облітеруючого атеросклерозу, коли людина буквально тягне ногу за собою, часто зупиняється. Виникають сильні болі, якщо не звернутися за допомогою, то може виникнути гангрена кінцівок.

Причинами облітеруючого атеросклерозу є в першу чергу куріння тютюну та зловживання алкоголем. У деяких випадках формуванню хвороби сприяє харчування продуктами, здатними відкладати холестеринові бляшки, спадковість, такі захворювання як цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, ожиріння, гіподинамія.

Якщо своєчасно звернутися до лікаря, можна значно полегшити стан і уникнути плачевних наслідків. Для обстеження призначається ангіографія, УЗД, рентгенологічне дослідження, а так само препарати, що розріджують кров: аспірин, реополіглюкін, гепарин, судинорозширювальні засоби, а також статини — препарати, що зменшують холестерин.

Великий відсоток у одужання належить дотриманню дієти: відмова від жирної їжі тваринного походження, смаженого, мучного, обмеження споживання солі. Ну і, безумовно, відмова від куріння і алкоголю, здоровий образ життя, заняття спортом, відсутність гіподинамії.

Харчування повинно включати велику кількість морської риби, овочів, фруктів, молочні продукти з жирністю не більше 2,5%, вівсянку, гречку, рослинні олії. Лікування облітеруючого атеросклерозу проводиться як мінімум двічі на рік – навесні і восени, спостереження протягом всього життя.

Крім кульгавості, не менш неприємним ускладненням є імпотенція, варто задуматися, що дорожче, шкідливі звички, чи повноцінне життя.

Читайте также

Перелом лодыжки со смещением

Лодыжка, или щиколотка, является одной из составляющих голеностопного сустава. Они являются окончаниями большой (внутренняя лодыжка) ...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Антиспам *