Вторник , 27 октября 2020
ruuk
Главная / Лейкоцити в сечі

Лейкоцити в сечі

Як відомо, в крові людини містяться лейкоцити, які представляють собою клітини, що захищають організм від різного роду інфекцій і пригнічують дію шкідливих мікроорганізмів.

Leukocytes-in-urine

Лейкоцити можуть проникати практично в усі тканини і нейтралізувати чужорідні частинки. Даний процес називається фагоцитозом. Коли чужорідні частинки знищуються у великих кількостях, лейкоцити також відмирають і згодом виводяться з організму разом із сечею. За цією ознакою можна визначити наявність запальних процесів, які відбуваються в органах.

Сечовидільну систему складають: нирки, сечовий міхур, сечоводи і уретра. Лейкоцити, як вже було сказано вище, борються з різними збудниками захворювань, які в свою чергу проникають в організм людини. Дізнатися, чи є лейкоцити в сечі, можна, провівши аналіз у звичайній поліклініці. Нерідко їх присутність виявляє приховану інфекцію в сечовидільній системі. Головний удар припадає на сечовий міхур або нирки, при цьому досить часто страждають обидва органи. При здачі аналізу оптимальним вважається рівень лейкоцитів 0-10 lev/vl. Якщо ж він перевищує 20 lev/vl, то на лице запальний процес, тобто захворювання.

Аналізи сечі за допомогою мікроскопів розглядають візуально, також на допомогу приходять хімічні реагенти. Результати дають не тільки повне уявлення про сечу пацієнта, але і про загальний стан його здоров'я. Лейкоцити виявляються за допомогою спеціального реагенту, який виявляє знаходження в сечі естерази – особливого ферменту, що виробляється білими кров'яними клітинами.

В основному поява лейкоцитів у сечі обумовлена різноманітними захворюваннями сечостатевої системи, таких як уретрит, цистит, запалення нирок, пієлонефрит. Варто відзначити, що інфекції легко пригнічуються шляхом використання звичайного курсу антибіотиків, після якого кількість білих тілець в сечі приходить в норму. Іноді поява лейкоцитів у сечі говорить про приховану або безсимптомну бактериурию, яка в занедбаному стані може стати передвісником пієлонефриту.

Читайте также

Перелом лодыжки со смещением

Лодыжка, или щиколотка, является одной из составляющих голеностопного сустава. Они являются окончаниями большой (внутренняя лодыжка) ...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Антиспам *