Пятница , 23 октября 2020
ruuk
Главная / Атрофія і запалення очного нерва

Атрофія і запалення очного нерва

Для початку варто поговорити про те, чим викликана атрофія і запалення зорового нерва. Як відомо, нервові клітини сітківки очей здатні сприймати світ і передавати своєрідні нервові імпульси в мозок за допомогою волокон зорового нерва.

Atrofija-i-vospalenie-glaznogo-nerva

Запалення різних частин зорового нерва, а також зорових часток головного мозку найчастіше призводять до всіляких порушень зору. При цьому причини можуть бути самі різні: інфекційні, неврологічні, обмінні та ревматичні захворювання, а також отруєння і цукровий діабет. Атрофія може проявлятися в різних формах: папіліті, інтоксикаціях, ретробульбарному невриті.

Розглянуті захворювання, як правило, мають непередбачувану симптоматику, тобто падіння зору настає спонтанно. До симптомів можна віднести неприємні або хворобливі відчуття під час обертання очних яблук, а також потемніння в полі зору.

Папіліт або неврит зорового нерва супроводжується його запаленням. Найчастіше ця хвороба переслідує літніх людей, які відчувають скроневий артеріїт. Папіліт може бути викликаний порушеннями в імунній системі людини і всілякими вірусними захворюваннями. Симптоми зводяться до так званих «сліпих плям» або наступає повна сліпота. Діагностування проводиться за допомогою магнітно-резонансної томографії, або за допомогою сучасного комп'ютерного обладнання.

Ретробульбарний неврит може вразити тільки одне око, в цьому випадку відбувається запалення нерва позаду очного яблука. Найчастішою причиною є розсіяний склероз. Симптом найчастіше присутній тільки один – різь і біль під час руху очей. Ретробульбарний неврит може тривати протягом 3-8 тижнів, варто відзначити, що в деяких випадках залишаються пошкодження в центрі поля зору.

Інтоксикацію найчастіше можна спостерігати у людей, які страждають алкогольною залежністю. Причиною цього запалення служить неповноцінне харчування укупі з прийомом алкоголю, що викликає появу токсинів. До атрофії зорового нерва шляхом інтоксикації наводять багато отруйних речовин: свинець, хінін, метиловий спирт, а також отруйні складові тютюнового диму. Для розглянутого виду атрофії зорового нерва характерна нечіткість у самому центрі поля зору, яка з часом може перейти в незворотну сліпоту.

Читайте также

Перелом лодыжки со смещением

Лодыжка, или щиколотка, является одной из составляющих голеностопного сустава. Они являются окончаниями большой (внутренняя лодыжка) ...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Антиспам *