Вторник , 27 октября 2020
ruuk
Главная / Абдомінальні болі

Абдомінальні болі

Больові відчуття в області живота носять назву абдомінальні болі. Не варто ігнорувати абдомінальні болі, тому що вони можуть бути небезпечними для життя.

abdominal-pain

Анатомія живота має межі: верхня, визначається краєм реберної дуги; нижня межа – край лонного зчленування (лобок), бічні межі — кістки тазу.

М'язовий корпус живота становить очеревина, яка забезпечена нервовими закінченнями і може викликати біль. Характер болю відрізняється по інтенсивності, місцю розташування, в залежності від хворого органу, також біль може іррадіювати (віддавати) в інші органи.

Появі болю сприяють багато причин – запалення органу, закупорка, підвищене газоутворення, порушення кровопостачання органу, перекрут петлі кишечника, апендицит, виразка органу, внутрішня кровотеча. Багато чого з перерахованого викликано низьким захистом організму людини. Тому про те, як підвищити імунітет повинен знати кожен.

Больовий синдром у районі очеревини найчастіше виникає із-за сильного розтягування органів, при розриві органу виникає перитоніт – запалення всієї черевної порожнини, ситуація вимагає термінового хірургічного втручання. Практично всі абдомінальні болі повинні бути консультовані лікарем-хірургом, для уточнення діагнозу необхідно терміново здати аналізи, зробити УЗД, рентгенологічне дослідження.

Поширення болю пов'язано з конкретним захворюванням, наприклад, «кинджальний біль» може свідчити про прорив виразки шлунка; болі внизу живота справа, про запаленні апендикса; оперізуючий біль, як правило, свідчить про захворювання підшлункової залози.

При хворобах печінки відбувається перерозтягання органу, і виникають болі в правому підребер'ї, а камінці в жовчному міхурі будуть давати біль у верхньому відділі черевної порожнини. Заворот кишечника провокує болі в середній частині живота, а при кишковій непрохідності біль носить стягуючий характер.

Найчастіше при наявності каменів в органах абдомінальні болі починаються з коліки. Поява коліки посилюється, потім біль стає нестерпним, виникають часті позиви до сечовипускання і дефекації.

Болі в кишечнику можуть утворюватися у зв'язку з харчовим отруєнням після прийняття погано обробленої їжі, або продуктів з підвищеним вмістом нітратів. Іноді абдомінальні болі можуть бути пов'язані з наявністю паразитів у конкретному органі.

Абдомінальні болі нерідко супроводжуються нудотою, блювотою, підвищенням температури тіла, рідким стільцем або повною його відсутністю. Інтенсивність болю пов'язана з конкретним захворюванням внутрішнього органу і вимагає обов'язкового втручання лікаря-спеціаліста.

Читайте также

Перелом лодыжки со смещением

Лодыжка, или щиколотка, является одной из составляющих голеностопного сустава. Они являются окончаниями большой (внутренняя лодыжка) ...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Антиспам *